ЗВІТ РОБОТИ

РЖИЩІВСЬКОГО БУДИНКУ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

ЗА 2020/2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Ржищівський Будинок дитячої та юнацької творчості - комунальний позашкільний заклад освіти, який надає знання, формуючи вміння та навички за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток, підготовку до активної професійної та суспільної діяльності, створює умови для соціального захисту та організації змістовного дозвілля відповідно до здібностей, обдарувань та стану здоров'я здобувачів освіти.

Засновником РБДЮТ є Ржищівська міська рада. Будинок творчості безпосередньо підпорядкований відділу освіти Ржищівської міської ради, є юридичною особою, має печатку, ідентифікаційний номер.

Мова освітнього процесу в РБДЮТ є державна мова.

Ржищівський Будинок дитячої та юнацької творчості розташований за адресою: 09230, Київська область, місто Ржищів. вул. Ярмаркова 24 а.

Педагогічний колектив Ржищівського Будинку дитячої та юнацької творчості складається з 6 керівників гуртків (4 –жінки , 2 чоловіки), з них 1 - сумісник ( чоловік,), які працюють за наступними напрямами роботи: художньо-естетичний, фізкультурно-спортивний, військово-патріотичний та гуманітарний.

Мережа гуртків відповідає Статуту Ржищівського Будинку дитячої та юнацької творчості Ржищівської міської ради міської ради Київської області.

Термін навчання та кількість годин на тиждень обумовлюються специфікою діяльності гуртків та навчальними програмами.

Гурткові заняття проходять з понеділка по п’ятницю з 12:00 до 17:00.

Організація діяльності гуртків початкового, основного та вищого рівнів навчання здійснюється відповідно до цього навчального плану і Адаптованих навчальних програм, затверджених Відділом освіти Ржищівської міської ради, кількості груп, років навчання, тижневого навантаження педагогічних працівників, структури навчального року.

Віковий склад вихованців від 5 до 18 років.

Наповнюваність однієї групи гуртка – 25 вихованців.

Гуртки класифікуються за трьома рівнями навчання, виховання та розвитку вихованців: початковим, основним та вищим рівнями.

Керівники гуртків працюють згідно з навчальними програмами, що передбачені для роботи в закладах позашкільної освіти.

Основними завданнями РБДЮТ є:

· виховання громадянина України;

· вільний розвиток особистості та формування її соціально-громадського досвіду;

· виховання у здобувачів освіти поваги до Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності;

· виховання у здобувачів освіти патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностец українського народу, а також інших народів і націй;

· створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку здобувачів освіти;

· формування у вихованців свідомого й відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки, здорового способу життя;

· задоволення освітньо- культурних потреб здобувачів освіти, які не забезпечуються іншими складовими структурами освіти;

· задоволення потреб здобувачів освіти у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

· пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих та талановитих вихованців.

У РБДЮТ з 01 жовтня 2020 року було відкрито два гуртки - театральний (2 групи) та журналістики (2 групи). Діти творчо та креативно підходять до занять на даних гуртках.

Завдяки театральному гуртку є можливість розкрити різні сторони творчих здібностей і нахилів вихованців, сприяти їх розвитку. Кожен вихованець має можливість реалізувати себе в різноманітних галузях художньої діяльності.

А гурток журналістики відкриває широкі можливості для використання міжнаочних знань, умінь і навичок.. Велике значення для формування самостійності дітей має залучення їх до роботи з довідковою літературою.

Діти мають можливість виконувати практичні завдання, беручи участь у підготовці та проведення інтерв’ю ,написання статті, доповіді тощо.

Навчально- виховна програма закладу реалізується за такими напрямками:

Художньо-естетичний - 230 вихованців (10 груп)

Фізкультурно- спортивний - 25 вихованців (1 група)

Військово-патріотичний - 50 вихованців (2 групи)

Гуманітарний - 40 вихованців (2 групи)

Інформація станом на 01січня 2021 року.

Під час роботи в умовах карантинних обмежень , пов’язаних з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на території України освітній процес, а також виконання організаційно-педагогічної, методичної роботи в РБДЮТ здійснювалися шляхом проведення дистанційного навчання з використанням інтернет сервісів : Zoom, Skipe, You-Tube-канали, Viber та інших (як технологій дистанційного навчання ) висвітлення в соціальній мережі різноманітних майстер-класів,розповідей ,відео-занять,спілкування з дітьми онлайн тощо.

Керівники закладу брали активну участь у міських заходах та святкуваннях. Керівники гуртків організовували виставки, займалися декораціями до святкувань, готували виступи вихованців на святкуваннях та проводили різні майстер-класи.

Кiлькiсть переглядiв: 665

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.